Midland English Setter Society

Judge: Sandra Full (Teignestuary)


BEST IN SHOW
NLD CH Vanquish Opportunity (IMP NED)
RESERVE BEST IN SHOW
Dalreavoch Northen Legend
BEST PUPPY IN SHOW
Sharnyx Springtime at Daraquist
RESERVE BEST PUPPY IN SHOW
Mariglen Here to Eternity
BEST VETERAN IN SHOW
Sh.Ch. RACHDALE PAINTED LACE AT GOLDBIRCH
BEST SPECIAL BEGINNER
CALEYDENE COMET

Dogs Bitches
Class 15 MPD
1st Mariglen Here to Eternity
2nd Walshaw One More Night
3rd Ravensett Cote D’Azur
Class 1 MPB
1st Ravensett Cappuccino
2nd Mandyset Oops I did It Again at Halliana
3rd Droveborough Silver Pearl for Paduan
Class 16 PD
1st Mariglen Here to Eternity
2nd Larrenie Heartstopper
3rd Bournehouse Sirocco over Marissolo
Class 2 PB
1st Sharnyx Springtime at Daraquist
2nd Tawnymeade Tacazze Sunbird
Class 17 VD
1st Sh. Ch. Hartsett Flash Dance
2nd Dyrham Playboy of Chilworth
3rd Gilancette Day Dreamer
Res. Bradstar Total Eclipse at Yessandi
VHC Bramstorm Forest Sprite
Class 3 VB
1st Sh.Ch. Rachdale Painted Lace at Goldbirch
2nd Sh.Ch. Rachdale Elegance JW
Class 18 JD
1st Tattersett Blue Lord
2nd Culverwell Super Scrumpy
3rd Tattersett Stolen Silver
Res. Elvistar a Boy Named Sue
Class 4 JB
1st Marwessett Ysobel Enigma at Cornsett
2nd Hunterblue Mystique at Diersett
3rd Elvistar Private Dancer
Res. Bournehouse Eternal Flame for Meadowfoot
VHC Bronze Bombeshell
Class 19 YD
1st Severnsett Gold Sovereign
2nd Kanietter Sarka
3rd Ravenesett Calvaro
Res. Severnsett Black Prince
Class 5 YB
1st Fishwick Play it Cool
2nd Mariglen Wave Dancer for Bondgate
3rd Sharnyx Sparklin Starlight at Cornsett
Res. Mariglen Villanelle
VHC Marwessett Ysobel Enigma at Cornsett
Class 20 MD
1st Sharnyx Saxonite
Class 6 MB
1st Tawnymeade Tacazze Sunbird
2nd Bournehouse Eternal Flame for Meadowfoot
Class 21 ND
1st Ilexset Sunny Disposition
Class 7 NB
1st Tawnymeade Tacazze Sunbird
2nd Bournehouse Eternal Flame for Meadowfoot
Class 22 TD
1st Ilexset Sunny Disposition
2nd Severnsett Black Prince
Class 8 TB
1st Quensha’s Viva La Vida Bondgate
2nd Hunterblue Mystique at Diersett
3rd Bournehouse Eternal Flame for Meadowfoot
Res. Hawklawn Jazzella
Class 23 GDClass 9 GB
1st Oshowa Dream Come True
2nd Caleydene Comet
3rd Albadora State of Grace
Res. Moorbrooks Miss Marple Avec Byedales
Class 24 PGD
1st Valsett Starlite Sun Chaser
2nd Mariglen Nightwish for Walshaw
3rd Dyrham the Artful Dodger from Chilworth
Res. Balvenie Blue Lagoon
VHC Sharnyx River Flow
Class 10 PGB
1st Wansleydale Sky Angel at Felsett
2nd Caleydene Connexion
3rd Mariglen Unwrapped
Class 25 MLD
1st Tattersett Golden Sunrise
2nd Richecca Midwinter
3rd Wansleydale Beguiled of Loonbrae
Res. Phenset Firestorm
VHC Juldeane Line of Duty (AI)
Class 11 MLB
1st Wansleydale Sky Angel at Felsett
2nd Rachdale Silver Pearl
Class 26 LD
1st Dalreavoch Northen Legend
2nd Dyrham Desert Storm
3rd Bridgella’s First Edition with Konakakela ShCEx OSW
Res. Bumblecorn Ash of Tattay
VHC Latin Lover Rewind for Larrenie (IMP ITA)
Class 12 LB
1st Phenset Sparks Will Fly JW
2nd Walshaw Centre Stage
3rd Wansleydale Bedazzled at Caleydene
Res Wansleydale Mayflower at Latjeata
VHC Rachdale Ribbons of Pearls
Class 27 OD
1st Sh.Ch. Severnsett Firecracker
2nd Sh.Ch. Walshaw Brushstrokes
3rd Juldeane Prime Suspect (AI)
Res. IR Sh.Ch. Ravensett Giovanni
Class 13 OB
1st NLD Ch Vanquish Opportunity
2nd Sh. Ch. Fishwick Cool Roxy at Fishwick
3rd Sh. Ch. Chanina Golden Rose JW
Res. Wansleydale Amaretto at Latjeata
VHC. Walshaw Illumination over Elvistar
SBD
1st Balvenie Blue Lagoon
2nd Ilexset Sunny Disposition
3rd Kanietter Sarka
Class 14 SBB
1st Caleydene Comet
DOG CC Dalreavoch Northen Legend
RES CC Sh.Ch. Severnsett Firecracker
BEST PUPPY Mariglen Here to Eternity

BITCH CC NLD Ch Vanquish Opportunity
RES CC Oshowa Dream Come True
BEST PUPPY Sharnyx Springtime at Daraquist