Midland English Setter Society

Judge: Fiona Tompsett(Radbrooks)

BEST IN SHOW
NLD CH Vanquish Opportunity (IMP NED)
RESERVE BEST IN SHOW
Sh.Ch. Walshaw Brushstrokes
BEST PUPPY IN SHOW
SHARNYX SPRINGTIME AT DARAQUIST
RESERVE BEST PUPPY IN SHOW
BOURNEHOUSE SIROCCO OVER MARISSOLO
BEST VETERAN IN SHOW
Sh.Ch. RACHDALE PAINTED LACE AT GOLDBIRCH
BEST SPECIAL BEGINNER
CALEYDENE COMET

Dogs Bitches
Class 1 MPD
1st Walshaw One More Night
2nd Ravensett Cote D’Azur
3rd Mariglen Here to Eternity
Class 15 MPB
1stRavensett Cappuccino
2nd Droveborough Silver Pearl for Paduan
3rd Bailsbeedale Lady Annabella
Class 2 PD
1st Bournehouse Sirocco Over Marissolo
2nd Larrenie Heartstopper
3rd Sharnyx Saxonite
Res. Mariglen Here to Eternity
Class 16 PB
1st Sharnyx Springtime at Daraquist
2nd Tawnymeade Tacazze Sunbird
3rd Bailsbeedale Lady Annabella
Class 3 VD
1st Sh.Ch. Crimbledale Sea the Skies JW ShCM
2nd Sh.Ch. Hartsett Flash dance
3rd Dyrham Playboy of Chilworth
Res. Gilancette Day Dreamer
VHC Dobbies Delight over Grantastar
Class 17 VB
1st Sh. Ch. Rachdale Painted Lace at Goldbirch
2nd Sh. Ch. Rachdale Elegance JW
Class 4 JD
1st Tattersett Blue Lord
2nd Ennydloc Bells and Whistles
3rd Tattersett Stolen Silver
Res. Elvistar a Boy Named Sue
Class 18 JB
1st Bournehouse Eternal Flame for Meadowfoot
2nd Hunterblue Mystique at Diersett
3rd Elvistar Private Dance
Res. Marwesett Ysobel Enigma at Cornsett
VHC Bronze Bombshell
Class 5 YD
1st Ravensett Calvaro
2nd Severnsett Black Prince
3rd Severnsett Gold Sovereign
Res. Mariglen Just George
VHC Kanietter Sarka
Class 19 YB
1st Fishwick Play it Cool
2nd Mariglen Wave Dancer for Bondgate JW
3rd Sharnyx Sparklin Starlight at Cornsett
Res. Hunterblue Mystique at Diersett
VHC Marwesett Ysobel Enigma at Cornsett
Class 6 MD
1st Sharnyx Saxonite
Class 20 MB
1st Bournehouse Eternal Flame for Meadowfoot
2nd Tawnymeade Tacazze Sunbird
Class 7 ND
1st Ilexset Sunny Disposition
2nd Ennydloc Bells and Whistles
Class 21 NB
1st Bournehouse Eternal Flame for Meadowfoot
2nd Tawnymeade Tacazze Sunbird
Class 8 TD
1st Ilexset Sunny Disposition
2nd Ennydloc Bells and Whistles
3rd Severnsett Black Prince
Class 22 TB
1st Bournehouse Eternal Flame for Meadowfoot
2nd Hawklawn Jazzella
3rd Tawnymeade Tacazze Sunbird
Class 9 GD
1st Sirius Blue Heaven at Grantastar
Class 23 GB
1st Oshowa Dream Come True
2nd Caleydene Comet
3rd Moorbrook Miss Marple Avec Byedales
Class 10 PGD
1st Balvenie Blue Lagoon
2nd Mariglen Nightwish for Walshaw
3rd Valsett Starlie Sun Chaser
Res Dyrham The Artful Dodger From Chilworth
VHC Sharnyx River Flow
Class 24 PGB
1st Caleydene Connextion
2nd Mariglen Unwrapped JW
3rd Wansleydale Mayfly with Canteris
Res. Wansleydale Sky Angel at Felsett
Class 11 MLD
1st Tattersett Golden Sunrise
2nd Wansleydale Beguiled of Loonbrae
3rd Phenset Firestorm
Res. Juldeane Line of Duty
VHC Richecca Midwinter
Class 25 MLB
1st Valesett Starlite Night Sky
2nd Wansleydale Sky Angel at Felsett
3rd Rachdale Silver Pearl
Class 12 LD
1st Dyrham Desert Storm
2nd Dalreavoch Northern Legend
3rd Tattersett Rainbow Legacy
Res Bumblecorn Robin at Daraquist
VHC Bumblecorn Ash of Tattay
Class 26 LB
1st Severnsett Dark Angel
2nd Walshaw Centre Stage
3rd Wansleydale Bedazzled at Caleydene
Res. Rachdale Ribbons of Pearls
VHC Phenset Sparks Will Fly
Class 13 OD
1st Sh. Ch. Walshaw Brushstrokes
2nd Sh. Ch. Severnsett Firecracker
3rd Juldeane Prime Suspect (AI)
Res. IR Sh. Ch. Ravensett Giovanni
Class 27 OB
1st NLD CH Vanquish Opportunity (IMP NED)
2nd Sh. Ch. Chanina Golden Rose JW
3rd Bournehouse Secret Destiny at Meadowfoot
Res. Wansleydale Amaretto at Latjeata
VHC Kanietter Delphina
Class 14 SBD
1st Balvenie Blue Lagoon
2nd Ilexset Sunny Disposition
3rd Kanietter Sarka
Res. Ilexset Primary Colour
SBB
1st Caleydene Comet
DOG CC SH. CH. WALSHAW BRUSHSTROKES
RES CC SH. CH. SEVERNSETT FIRECRACKER
BEST PUPPY BOURNEHOUSE SIROCCO OVER MARRISOLO

BITCH CC NLD CH Vanquish Opportunity (IMP NED)
RES CC Sh Ch. Chanina Golden Rose JW
BEST PUPPY Sharnyx Springtime at Daraquist

Memorial Stakes Judge Carole Bailey
Don Christie Memorial Junior Stakes
1st Tattersett Stolen Silver
2nd Tattersett Blue Lord
3rd Ravensett Cappuccino
Res Ravensett Cote D’Azur
VHC Hunterblue Mystique at Dierse
"Don Christie Memorial Open Stakes
1st Tattersett Rainbow Legacy
2nd Caleydene Connexion
3rd Ir Sh Ch Ravensett Giovanni
Res Wansleydale Mayflower at Latjeata
VHC Juldeane Line Of Duty AI
"
Chairmans Champion Stakes
1st Sh.Ch. Severnsett Firecracker
2nd Sh.Ch. Chanina Golden Rose